ANKOS 8. YILLIK TOPLANTI PROGRAMI
Cuma, 25 Nisan, (Atatürk Kültür Merkezi)
09:00 - 09:30

Kayıt & Çay/Kahve

09:30 - 10:30

Açılış Oturumu

Adnan YILMAZ, KDDB, Anadolu Üniversitesi

Gültekin GÜRDAL, Başkan, ANKOS

Prof. Dr. H. Nüvit GEREK, Rektör Yardımcısı, Anadolu Üniversitesi

10:30 - 11:15

1. Oturum, Kırmızı Salon

Oturum Başkanı: Dr. Leyla KANIK

Portico, Ken DiFiore
The transition to digital scholarship: e-journal preservation issues facing libraries

11:15 - 11:30

Çay/Kahve

11:30 - 13:00

2. Oturum: (Panel: Açık Erişimli Dergiler), Kırmızı Salon

Oturum Başkanı: Prof. Dr. Bülent KARASÖZEN

Caroline Sutton, Co-Action Publishing
Wim Van der Stalt, Springer
Chris Bennet, Oxford University Press

13:00 - 14:00

Öğle Yemeği

Öğretim Üyeleri Yemekhanesi (Anadolu Üniversitesi Rektörü)

14:00 - 15:30

3. Oturum Firma Sunumları, Kırmızı Salon

Oturum Başkanı: Uğur BULGAN

Swets, Maxim van Gisbergen, 14:00 - 14:30
"The eBook Challenge"

- Innovative, Maryvonne Enjolras, 14:30 - 14:50
"E-Resources:Solutions For Access And Management Challenges. 2. Cooperation Models For Consortium In ILS And Resource"

Springer, David Elek, 14:50 - 15:10
"The New Springer Protocols"

- Oxford University Press, 15:10-15:30

15:30 - 16:00

Çay/Kahve

16:00 - 18:30

4. Oturum: Genel Kurul, Kırmızı Salon

Oturum Başkanı: Turhan YILMAZ

16:00 - 18:30 Şehir Turu / Kütüphane Turu (Genel Kurula Katılmayanlar İçin)
19:00 - 23:00

ANKOS Akşam Yemeği

Öğretim Üyeleri Yemekhanesi (Anadolu Üniversitesi Rektörü)

Cumartesi, 26 Nisan, (Atatürk Kültür Merkezi)
09:30 - 10:30

5. Oturum: Firma Sunumları, Kırmızı Salon

Oturum Başkanı:  Ebru KAYA

- Ebrary, Douglas Seto, 09:30 - 09:50
"Combining Consortia Licensing and Technology Platforms to Build the Most    Effective E-Book Libraries"

Blackwell Books, Krzyzstof Murawski, 09:50 - 10:10
"E-books In The Library Acquisitions Work-Flow-Blackwell Solutions"

-Emerald, Brian Berry, 10:10 - 10:30
"Digitizing Emerald Backfiles"

09:30 - 10:15

 

 

 

10:15 - 10:30

6. Oturum: Çalışma ve Araştırma Gruplarının Raporları, Yeşil Salon


Oturum Başkanı:
Selma ASLAN

- İstatistik Grubu
- Web Sayfası Tanıtımı
- İşbirliği Grubu

- ULAKBİM, Türkiye Toplu Kataloğu Projesi 10:15 - 10:30

10:30 - 11:00 Çay/Kahve
11:00 - 12:00

7. Oturum: Firma Sunumları, Kırmızı Salon

Oturum Başkanı: Ayşen KÜYÜK

- BMJ, Pauline Dilworth, 11:00 - 11:20
"BMJ Group's Evidence Based Medicine Solutions: "Getting Evidence in to practice -  challenges and opportunities"

- Bowker, Ian Pattenden, 11:20 - 11:40
"AquaBrowser, Unlocking Your Library Collection"

- DataMonitor, Asdaa Kotani, 11:40 - 12:00
"Datamonitor Academic (Research For Libraries)"

11:00 - 12:00

8. Oturum: Firma Sunumları, Yeşil Salon

Oturum Başkanı:
Cevat GÜVEN

Proquest, Lale Yurtsever, 11:00 - 11:30
"Factiva (Business Intelligence), Porquest Digital Dissertation"

Ebsco, Erol Gökduman, 11:30 - 11:50
"Ebscohost Temmuz 2008'de Değişiyor"

12:00 - 13:00

Öğle Yemeği

Öğretim Üyeleri Yemekhanesi (Anadolu Üniversitesi Rektörü)

13:00 - 14:45

 

 





9. Oturum: (Panel: Araştırmada Yenilik; Federe Arama Motorları), Kırmızı Salon

Oturum Başkanı: Asuman AKYÜZ

Moshe Efron, TDNet
Atilla İkinci, Proquest - Serials Solutions
Alan Oliver, Ex Libris
Sergey Obolonsky, Innovative Interfaces

14:30 - 15:00 Çay/Kahve

15:00 - 16:20

10. Oturum: Firma Sunumları, Kırmızı Salon

Oturum Başkanı: Prof. Dr. Doğan ATILGAN

Euromonitor, Rose Gilliver, 15:00 - 15:20
"GMID:Award-winning Business Reference Database For Libraries"

- Royal Society of Chemistry, Chris Grandy, 15:20 - 15:40
"RSC e-Book Collection- Today's Content In Tomorrow's World"

Thomson US, Jeffrey Clovis, 15:40 - 16:00
"Creating and Supporting Innovative Research Pathways:  ISI Web of Knowledge resources for research, publishing and research evaluation"

- Technowledge, 16:00 - 16:20

15:00 - 16:00

11. Oturum: Firma Sunumları, Yeşil Salon

Oturum Başkanı: Emre AKBAYRAK

- Ebsco, Nilüfer Saros, 15:00 - 15:20
"Ebsco Information Services ve Yeni Yayınevi Anlaşmaları"

Mikrobilgi, Dilek Germiyanoğlu, 15:20 - 15:40
"Endüstri Standartları Ve Patentlerin Üniversite Kütüphanelerine Katma Değeri ve Uygulaması"

- Redhouse, Adem Çokay, 15:40 - 16:00
"Redhouse 3.Jenerasyon CD Sözlük"

16:20 - 16:30 Çay/Kahve

16:30 - 17:50

12. Oturum: Firma Sunumları, Kırmızı Salon

Oturum Başkanı: Sami ÇUKADAR

Sage, Lorna Jones, 16:30 - 16:50
  "New To Sage: Counseling And Psychotheraphy Transcripts. Client Narratives And Reference Works"

- Science Online, Catherine Holland, 16:50 - 17:10
"New Updates To Science Online"

Thieme, Uwe Stehle, 17:10 - 17:30
"Accessing Thieme Medical textbooks and Journals Online"

- Nature,  17:30 - 17:50

16:30 - 17:30

13. Oturum: Firma Sunumları, Yeşil Salon

Oturum Başkanı: Dr. Kenan ERZURUM

- ACCUCOMS, Pınar Erzin & Stefania Scala, 16:30 - 16:50
"How ACCUCOMS Helps Society Publishers Expand Their Reach in Turkey"

- DISC BV, Hakan Uyar, 16:50 - 17:10
"EndNote X1 Reference Manager 11"

ITS, Emre Bilinç, 17:10 - 17:30
"Referex Engineering E-Books"

18:00 Servis Otobüsleri Hareket Saati
19:00 - 23:00

ANKOS Akşam Yemeği

Anemon Hotel (Swets)

Pazar, 27 Nisan, Gezi
09:00 - 16:30  Frig Vadisi
 


GEZİ PROGRAMI
(FRİG VADİLERİ VE YAZILIKAYA-MİDAS ŞEHRİ )

Eskişehir'den hareket : 09:00

Seyitgazi'ye varış ve Külliyenin gezilmesi 10:00-11:00

Seyitgazi üzerinden Yazılıkaya Vadisi'ne varış 11:30

Yazılıkaya Vadisi'nde Gerdekkaya Kaya Mezarı,
Areyastis Anıtı 11:30-  12:30

Öğle Yemeği 12:30-13:30
(Yazılıkaya köyü konuk evinde kumanya)

Yazılıkaya Midas Şehri'nin gezilmesi: 14:30-16:00

Eskişehir'e Dönüş : 16:30

Anadolu Üniversitesi Kütüphanesi
Yunusemre Kampusü 26470 Eskişehir Türkiye
Tel: (90-222) 335 05 80 /1730 Fax: (90-222) 335 25 52