Anadolu Üniversitesi Kütüphane

Özel Koleksiyonlar

Özel Koleksiyonlar


Kütüphanenin 2. Katında bulunan Özel koleksiyonlar bölümünde, nadir ve kıymetli kitaplar, dergiler, basılı olmayan materyaller vardır. Kütüphaneye bağışlanan kitap, dergi ve ayrı basılardan oluşan bölüm; Pazartesi - Cuma 8:30 - 12:00; 13:30-18:00 saatleri arasında kullanılabilir.
Bölümdeki koleksiyon kapalı raf sistemi ile çalışır. Gerektiğinde Özel Koleksiyonlar Bölümü görevlisinden izin alınarak kullanılmalıdır.

Bu bölümde ayrıca Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen bağışı materyaller de bulunmaktadır. Özel koleksiyonlarda bulunan ve katalog kayıtları yapılan Yılmaz Büyükerşen bağışı kitaplar, kayıtlarda herhangi bir kısıtlama (Kütüphane kuralları altında araştırmacılara açıktır) yoksa ödünç alınabilir.

NADİR ESERLER

Nadir eserler koleksiyonu kütüphanenin 2. katında Özel Koleksiyonlar Bölümünde bulunmaktadır. Kütüphaneye bağışlanan kitap, dergi ve ayrı basılardan oluşan koleksiyon, Pazartesi - Cuma 8:30-12:00; 13:30-18:00 saatleri arasında kullanılabilir.

Bölümdeki koleksiyon kapalı raf sistemi ile çalışır. Gerektiğinde Özel Koleksiyonlar Bölümü görevlisinden izin alınarak kullanılmalıdır.

Nadir Eserler kullanım kuralları:

  • Koleksiyonun bulunduğu salona yiyecek ve içecekle girilmez (su dahil).
  • Koleksiyondaki kitaplar başka bir yere götürülemez ve ödünç alınamaz.
  • Koleksiyon araştırmacıların kullanımına açık olup, grup çalışmasına izin verilmez.
  • Koleksiyondaki materyallerden fotokopi alınamaz. Bölüm sorumlusu onayı ile dijital fotoğraf çekilebilir, ancak çekim sürecinde flaş kapalı olmak zorundadır.
  • Kuralları kabul etmeyenler koleksiyonu kullanamazlar.
Kütüphaneciye Sorun